Tisztújítás az NJSZT-nél - ITBUSINESS Az NJSZT (Nemzeti Jövő Szövetsége a Zöld Technológiákért) legutóbbi tisztújítása izgalmas fordulatokat hozott. A szakmai közösség tagjai egy új vezetőség megválasztásával erősítik meg elköteleződésüket a fenntartható


A Neumann János Számítógéptudományi Társaság (NJSZT) új fejezetet nyitott a november 25-én megejtett tisztújító közgyűlésével, hiszen új elnök és részben megújult elnökség került kinevezésre. Az új vezető, Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektora, aki a tisztséget a Vodafone egykori vezérigazgatójától, Beck Györgytől vette át, ezzel új irányvonalat képvisel a társaság életében.

Az 1968-ban megalapított NJSZT november 25-i tisztújító közgyűlésén Prof. Dr. Kovács Levente, az Óbudai Egyetem rektorának személyét választották meg a társaság új elnökévé a következő három évre. Kovács Levente 2000-ben szerzett diplomát a Temesvári Műszaki Egyetemen (TME), majd 2008-ban a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen védte meg PhD fokozatát. Ezt követően 2013-ban habilitált az Óbudai Egyetemen, és 2024-től a Magyar Tudományos Akadémia doktora cím birtokosa lesz. Kutatási érdeklődése a modern irányításelméletre és élettani szabályozásokra terjed ki, különös figyelmet fordítva a cukorbetegség és a daganatos betegségek kezelésére. Eddig több mint 500 tudományos cikket publikált, amelyek hozzájárulnak a terület fejlődéséhez.

"Örömmel tölt el, hogy egy olyan elismert és sikeresen működő társaság irányítását vehetem át, amely már több mint ötven éve jelentős lépéseket tett az informatika hazai elterjedéséért. Az utóbbi évtizedek során pedig kiemelkedő szerepet játszott a digitális készségek népszerűsítésében és az informatikai örökség megőrzésében. Célom, hogy a jövőben még inkább erősítsem a Neumann Társaság hírnevét, kihasználva az ICDL képzési rendszer és az informatikai tehetséggondozás nyújtotta szilárd alapokat" - nyilatkozta az újonnan megválasztott elnök.

Hat alelnököt is választott az NJSZT a közgyűlésen:

Dr. Benedek Csaba a HUN-REN SZTAKI Gépi Érzékelés Kutatólaboratóriumának elismert tudományos tanácsadója és vezető kutatócsoport-vezetője, aki a gépi érzékelés területén végzett innovatív kutatásairól ismert.

Dr. Gulyás László az Eötvös Loránd Tudományegyetem Mesterséges Intelligencia Tanszékének elismert docense, emellett az Ipari-Akadémiai Együttműködési Intézet igazgatóhelyetteseként is tevékenykedik.

Dr. Horváth Gyula, az ELTE Informatikai Kar Média- és Oktatásinformatikai Tanszékének címzetes egyetemi docense, aki a digitális oktatás és a média innovatív alkalmazásainak szakértője.

Dr. Kertész Gábor, az Óbudai Egyetem Neumann János Informatikai Karának egyetemi docense és kutatási dékánhelyettese, a gépi tanulás alkalmazási aspektusaira és a mély metrikus tanulás módszereire specializálódott. Munkássága során a modern technológiák és algoritmusok hatékony felhasználásával törekszik az innováció előmozdítására a tudományos kutatás területén.

- Dr. Kürti Sándor, üzletember és a KÜRT Zrt. társalapítója, amelynek jogelődjét testvérével, Kürti Jánossal alapította 1989-ben.

- Sik Dávid, mérnökinformatikus, diplomáját 2018-ban, okleveles mérnöktanár diplomáját 2019-ben szerezte a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen.

A Társaság ügyvezető igazgatói posztját a 2024. februárban kinevezett Képes Gábor tölti be, aki bölcsész informatikusként, informatikatörténészként és muzeológusként szerzett tapasztalataival gazdagítja a szervezetet.

Related posts