Forró Krisztián csatlakozott Pellegrini csapatához, mint tanácsadó, ezzel új színt hozva a dinamika világába.

A Szlovák Köztársaság elnöke, Peter Pellegrini új tanácsadóként Forró Krisztiánt, a Magyar Szövetség korábbi elnökét bízta meg a nemzetiségi közösségekkel kapcsolatos ügyekkel. Feladata az lesz, hogy aktívan keresse a lehetőségeket minden nemzetiségi közösség helyzetének javítására - tájékoztatta a TASR hírügynökséget az Elnöki Hivatal kommunikációs osztálya.
"Célom annak az eszmének az erősítése, hogy Peter Pellegrini a Szlovák Köztársaság minden polgárának elnöke, valamint annak elősegítése, hogy a közösségek olyan környezetben élhessenek, ahol egyenrangú szlovákiai állampolgárként érezhetik magukat" - fogalmazott Forró, aki részt vesz majd az elnök országjáró látogatásain is. Az Elnöki Hivatal hozzátette: mivel Forró már nem aktív szereplője a politikának, Pellegrinivel közösen állapodtak meg a pozíció betöltéséről.
A hivatal pontosította, hogy az új tanácsadó már tárgyalást folytatott Horony Ákossal, a kormány nemzetiségi kisebbségekért felelős megbízottjával, akivel a további együttműködés kérdéseiről egyeztettek.
Az együttműködés első konkrét megnyilvánulása egy kerekasztal-beszélgetés megszervezése lehet a nemzetiségi közösségek képviselőivel. E rendezvényre várhatóan még június végén kerül sor a Pozsonyi Elnöki Palotában.
- fűzte hozzá.
Forró Krisztián a közösségi oldalán is beszámolt megbízatásáról és első hivatalos lépéseiről. A Facebookon közzétett bejegyzésében hangsúlyozta: "Első hivatalos utam - közös céljaink felé!" - utalva arra, hogy kinevezését követően először Horony Ákos nemzetiségi kormánybiztossal találkozott.
Természetesen, itt van egy egyedibb változat: "Ahogy fogalmazott:"
"A Köztársasági Elnök, Peter Pellegrini által kijelölt nemzetiségi tanácsadóként első lépésem Horony Ákoshoz, a nemzetiségi kormánybiztoshoz vezetett."
A megbeszélés során egyetértés született arról, hogy június végéig történelmi jelentőségű kerekasztal-megbeszélést hívnak össze a Pozsonyi Elnöki Palotába. "Ahol a Szlovákiában élő nemzetiségek képviselői közösen oszthatják meg gondolataikat, javaslataikat" - tette hozzá Forró.
Küldetését így írta le:
"Küldetésem világos: segíteni a köztársasági elnök törekvését, hogy valóban minden polgár elnöke legyen."
Hangsúlyozta, hogy elkötelezetten azon lesz, hogy "minden nemzetiség biztonságban, megbecsülten és egyenrangúan élhessen Szlovákiában."
A bejegyzés végén így fogalmazott: "Ez csupán az első lépés - de egy újabb kaland kezdete, ahol közösen formáljuk a jövőt."
Természetesen! Kérlek, írd le a szöveget, amit szeretnél egyedivé tenni, és segítek átfogalmazni vagy módosítani.
Forró Krisztián elnöki tanácsadóvá való kinevezése kapcsán a Magyar Szövetség is kifejezte állásfoglalását. A párt hivatalos nyilatkozatát sajtótitkáruk juttatta el szerkesztőségünkbe. A közleményben hangsúlyozzák, hogy örömmel fogadják az államfő döntését, amelyre - mint írták - már hosszú ideje vártak.
Örömteli hír, hogy a hosszú várakozás után az államfő végre eleget tett korábbi ígéretének.
- olvasható a közleményben.
A Magyar Szövetség bízik benne, hogy a döntés elősegíti egy régi, mélyen megosztó probléma rendezését:
Reméljük, hogy ezzel a lépéssel egy újabb fontos mérföldkőhöz érkezünk, amely hozzájárul ahhoz, hogy Szlovákiában végre hatályon kívül helyezzék azokat a dekrétumokat, amelyek alapján 2023-tól ismételten földeket koboznak el az örökösök felmenői magyar és német nemzetiségük miatt.
A párt tagjai hangsúlyozzák, hogy a párt programja, különösen a 13 kulcspontban megfogalmazott célok, nem csupán a Beneš-dekrétumokra vonatkoznak.
A Magyar Szövetség 13 pontja nem csupán a Beneš-dekrétumokkal foglalkozik, hanem olyan programjavaslatokat is tartalmaz, amelyeket parlamenti pártként sikeresen végre tudunk hajtani.
- írják. Ugyanakkor a párt szerint a célok eléréséhez elengedhetetlen az előkészítő munka is, amelyben fontos szerep hárul a két új hivatalviselőre:
"A megelőző munkában, amelyet a szlovák közvélemény és politikum tájékoztatása érdekében el kell végeznünk, a kisebbségi kormánybiztosnak és az államfő kisebbségi tanácsadójának is fontos szerep jut."
A párt közleményének végén a két szereplő személyes és politikai hátterére is utalnak, hangsúlyozva, hogy a jelenlegi helyzet kivételes alkalmat kínál a kisebbségi jogok előmozdítására: "Meggyőződésünk, hogy Horony Ákos, a magyar párt jelöltjeként, valamint Forró Krisztián, a Magyar Szövetség korábbi elnökeként, mindketten osztják azt a nézetet, hogy egy ilyen politikai esélyt nem szabad figyelmen kívül hagyni."