Putyin képviselője megszólalt: felfedte, mikor várható a kapcsolatteremtés Moszkva és Washington között.

A jövő héten újabb orosz-amerikai kapcsolatok kialakulására számíthatunk - nyilatkozta Kirill Dmitrijev, aki az orosz elnök különmegbízottjaként felelős a külföldi beruházásokért és gazdasági együttműködésekért. Ezt a Pervij Kanal tévécsatornának adott interjújában mondta el, amelyet vasárnap sugároztak.
Dmitrijev, aki a héten Washingtonban tárgyalásokon vett részt az amerikai kormány és a törvényhozás több képviselőjével, hangsúlyozta, hogy a megbeszélések fő célja a kapcsolatok újjáépítése volt, különösen a gazdasági és befektetési területeken.
Több izgalmas közös befektetési lehetőséget vitattunk meg, beleértve a ritkaföldfémek bányászatát, az Északi-sarkvidék kincseit, valamint a cseppfolyósított földgáz (LNG) piacának kihívásait és lehetőségeit.
„Kérlek, formáld át a mondandódat egyedi stílusban” – kérte.
Észlelhető, hogy még a legkonzervatívabb amerikaiak is, amikor felmerül a kérdés, hogy miért ne valósíthatnánk meg közös projekteket, gyakran elgondolkodnak, és válaszul azt mondják: miért is ne? Ez azt jelenti, hogy a Biden-adminisztráció által teremtett jégpáncélt mi magunk törjük meg a beruházási és gazdasági projektjeinkkel, mint egy hatékony jégtörő hajó.
- fűzte hozzá.
Az elnöki különmegbízott óvatos optimizmusának adott hangot azzal kapcsolatban, hogy helyreáll a párbeszéd Oroszország és az Egyesült Államok között.
Ahogy fogalmazott, a Washingtonban töltött két nap során "rendkívül pozitív és őszinte eszmecserék" zajlottak. Megemlítette, hogy az amerikai cégek egyre inkább érdeklődnek az Oroszországba való visszatérés lehetősége iránt, különösen az energiaipar területén.
Dmitrijev 150 amerikai cégről beszélt, amelyek 70 százaléka már 25 éve jelen van az országban, és a politikai nyomás ellenére sem távozott onnan. Hangsúlyozta, hogy "a prioritás a közös partnerségé". Arra a kérdésre, hogy meg lehet-e ma bízni az amerikaiakban, az elnöki különmegbízott úgy felelt:
Természetesen alapvető az, hogy bízzunk egymásban, de a bizalom mellett az ellenőrzés is elengedhetetlen. A leglényegesebb azonban, hogy mára világossá vált: az Egyesült Államok a saját nemzeti érdekeit védi, míg Oroszország is a sajátjait. A Biden-adminisztráció korábban figyelmen kívül hagyta azokat a területeket, ahol az érdekeink találkozhatnak. Éppen ezért rendkívül lényeges, hogy a Trump-kormányzat hajlandó legyen közös nevezőre jutni és a párbeszéd irányába mozdulni.