Kigyulladt a Tomorrowland nagyszínpada: 3 könyv, ahol a lángok életre kelnek - Könyves magazin A Tomorrowland fesztivál nagyszínpada nemcsak a zenei élmények színtere, hanem a közönség képzeletét is megmozgatja. Ahogyan a lángok táncolnak a színpadon, úg

A Tomorrowland a globális zenei fesztiválok egyik csúcseseménye, és nem véletlen, hogy a hírek gyorsan eljutottak a világ minden szegletébe, amikor lángra kapott a főszínpad. Az impozáns installációk teljesen megsemmisültek a tűz következtében, de a mentőszolgálatok gyors reakciója révén a munkások biztonságban elhagyták a területet.
A tűzoltóság képviselője megerősítette, hogy senki nem szenvedett sérüléseket.
A rendezvény hivatalos kezdete pénteken esedékes, ám a legfrissebb események hatása még kérdéses a tervekre nézve. Ha a bulizás helyett inkább egy jó könyv társaságát keresed, íme három olvasmány, amit érdemes lehet felfedezni.
Celeste Ng regénye a megjelenése óta óriási népszerűségnek örvend: már több mint 20 nyelvre lefordították, és sorozat is készült belőle Reese Witherspoon, illetve Kerry Washington főszereplésével.
Cleveland külvárosának csendes utcáin sétálunk, ahol Mrs. Richardson négy gyermeke körül forog a világ, míg ügyvéd férje a jogi ügyek tengerében navigál. Az ő mindennapjaik látszólag a harmónia és a boldogság mintaképét tükrözik, de a felszín alatt titkok és kihívások rejtőznek.
Minden a megszokott rendben zajlik, nyugalom és harmónia uralkodik, amíg egy nap váratlanul megérkezik Mia Warren, a titokzatos művész, aki lányával érkezik. Múltja sötét árnyakat vet a környezetére, és felborítja a csendes életet. A lapokon megszállottság, dráma és kétely izzik, mígnem egy apró szikra tényleg lángra lobbantja a helyiségeket, és a katasztrófa elkerülhetetlenné válik.
Amikor arról beszélünk, hogy a rémálomból valósággá vált a világ, akkor nem csupán a könyvégetés kérdéséről van szó, hanem arról is, hogy a televízió, és napjainkban már az internet, okostelefonok, valamint a közösségi média mennyire felemészti az emberek közötti értelmes és tartalmas interakciókat - sőt, magát az életet is, általánosságban véve. Ezt több mint egy évtizede írtuk Ray Bradbury 1953-as klasszikusáról, amely azóta is megőrzi relevanciáját.
Főhősünk tűzőrként tevékenykedik, ami annyit jelent, hogy az ő feladata könyvek lángra lobbantása.
Egy napon azonban találkozik egy lánnyal, aki elmeséli neki, hogy az emberek nem féltek mindig úgy, mint a jelenben. Talán van még esély egy olyan társadalomra, melynek gondolkodnak a tagjai?
Zárásként egy igazi klasszikusra hívjuk fel a figyelmet: Daphne Du Maurier regénye az 1930-as években debütált, de mind a mai napig képes sokakat lenyűgözni. Nemrégiben Ben Wheatley adaptálta filmváltozatát a Netflix számára, melyben Lily James és Armie Hammer brillíroznak. Ezzel a feldolgozással kapcsolatban már írtunk korábban is.
A Manderley-ház vészjósló hely: bár lakói fényűzően élnek, az új asszonyt a halott feleség, Rebecca árnya kísérti, és a házvezetőnő sem túl bizalomgerjesztő. A helyzet egyre felfokozottabbá válik, és talán mondanunk sem kell, hogy egy ponton felcsapnak a lángok.
A katasztrófák sajnos folyamatosan részei az életünknek. Legutóbb a parajdi sóbánya elárasztása kapcsán merült fel a téma, így javasoltunk néhány érdekes olvasmányt, amely a hasonló események mélyebb megértéséhez segíthet. Itt találhatók a könyvek, amelyekről érdemes tudni!