Itt érheti el a csapadék szupercellás formációját, amely hatalmas jégesővel sújthatja a környéket.

Északnyugat felől hidegfront közeledik, előterében vasárnap még meleg, de egyre nedvesebb, labilisabb légtömegek érkeznek, beindulnak a zivatarok. Szupercella főként a Dunántúlon lehetnek - olvasható az idokep.hu-n.
A részletekkel kapcsolatban Ráduly Lászlótól megtudtuk, térségünkben azt pontosan nem tudni merre és hol csap le a vihar, csak az esélyeket látni. Szombaton legjobb valószínűséggel Sopron és környékén lehet zápor, zivatar. A főn miatt az érkező gomolyfelhők nagy része kiszárad mire ideér, szétterül, cirrus ernyőt hoz létre, és a magasban sincs sok nedvesség még. Viszont ha esetleg ki tud alakulni zivatar valami úton-módon akkor van esély hevesebb zivatarra. Éppen azért mert energia van bőven, csak a nedvesség hiányzik, és nem oltják ki egymást a cellák. Ahogy közeledik a hidegfront úgy javulnak a szélnyírási viszonyok, így van esély szupercella kísérte zivatarra szombaton. De tényleg csak egy-egy helyen és kis területen lehet vihar.
A Dunántúl területén várhatóak a legkedvezőbb feltételek a szupercellák kialakulásához. Ezek a viharos jelenségek felhőszakadásokat, jelentős méretű, akár 2-3 centiméter átmérőjű jégdarabokat, valamint viharos széllökéseket hozhatnak magukkal.
A jégeső rendkívüli módon lokális jelenség, gyakran csak a legintenzívebb zivatarsejtek közepén alakul ki, és csupán néhány négyzetkilométert képes lefedni. A mai napon a száraz légkör hatására azonban a szél dinamikája válhat izgalmasabbá a zivatarok környezetében. Persze mindez csak akkor érvényes, ha a zivatarok nem veszítik el az erejüket, és nem szétesnek, mire áthaladnak a hegyvidékről a síkságra. Szombat délután ezt a jelenséget a radaron figyelhettük meg.
Tornádó sújtotta Szombathely környékét, amikor a szupercella Ausztria irányából megérkezett - számoltunk be 2024. július 9-én.