Bár a család ellenállása ellenére, a Trump-kormányzat végül valóban nyilvánosságra hozta Martin Luther King FBI-aktáit.

A meggyilkolt polgárjogi vezető családjának ellenállása ellenére körülbelül 200 000 oldalnyi irat került nyilvánosságra.
A Guardian beszámolója szerint nyilvánosságra kerültek azok a feljegyzések, amelyeket az FBI Martin Luther King megfigyelése során készített. A becslések alapján mintegy 200 000 oldalnyi dokumentumról van szó, melyeket 1977-ben titkosítottak, és amelyek 2027-ig nem lettek volna hozzáférhetők, ha az igazságügyi minisztérium nem lép közbe.
A polgárjogi vezető meggyilkolásával kapcsolatos iratok egy kormányzati portálon váltak elérhetővé, miközben Donald Trump ellenzői és hívei egyaránt arra ösztönzik, hogy teljesítse egy korábbi kampányígéretét, és hozzon nyilvánosságra a Jeffrey Epstein elleni szövetségi nyomozás dokumentumait.
King családja, beleértve két élő gyermekét előzetesen értesítést kapott a nyilvánosságra hozatalról, és azokat át is vizsgálhatták. Bernice King ötéves, fivére, Martin pedig tízéves volt amikor apjukat megölték 1968 áprilisában a Tennessee állambeli Memphisben.
"A dokumentumok nyilvánosságra hozatalát teljes történelmi kereteikben szükséges értékelni. Apánk életét végigkísérte egy könyörtelen dezinformációs és megfigyelési kampány, amelyet J. Edgar Hoover, az FBI akkori vezetője indított el" - olvasható a család közleményében. Ebben ismét hangsúlyozták, hogy James Earl Ray, akit a King meggyilkolásáért elítéltek, valószínűleg nem cselekedett egyedül, vagy akár ha egyáltalán kapcsolódott a merénylethez.
"Miközben támogatjuk az átláthatóságot és a elszámoltathatóságot, ellenzünk minden olyan támadást, amely apánk örökségét támadja, vagy amely hazugságok terjesztésére szolgál....Azok, akik az FBI megfigyelésének eredményeit megosztják, akaratukon kívül is egy folyamatban lévő kampányhoz fognak csatlakozni, amely apánkat és a polgárjogi mozgalmat próbálja meggyalázni" - tették hozzá.
Donald Trump elnökjelöltként azt az ígéretet tette, hogy nyilvánosságra fog hozni bizonyos titkos dokumentumokat. Hivatalba lépése után pedig rendeletet adott ki a John F. Kennedy, Robert F. Kennedy és Martin Luther King ellen irányuló merényletek aktáinak közzétételéről.