A kegyeletsértés vádja gyakran paradox helyzetet teremt: az, aki másokat ezzel vádol, néha maga is a kegyeletsértés határvonalán egyensúlyozik. Parászka Boróka esetében ez különösen figyelemre méltó, hiszen a közéleti diskurzusban való részvétel gyakran k


Az elhunyt politikus unokaöccse reagál Kincses Előd temetéséről írt publicisztikájára.

Mindenek előtt szeretném megköszönni a Kincses Előd életének, munkásságának méltó módon emléket állító nekrológját.

Az elmúlt néhány hét történései kimerítőek, érzelmileg megterhelőek az elhunyt családja, hozzátartozói és barátai számára. A ténymegállapításokat közlő cikk, amely számos pontatlanságot, csúsztatást tartalmaz tovább bonyolítja a gyász feldolgozását úgy személyes, családi dimenzióban, mind közösségi szinten.

Bár a célja számomra homályos, az eredményét világosan látom. Elég, ha rápillantunk a cikk alatti kommentek tengerére: újabb ok arra, hogy a magyar közbeszéd lángjait tovább tápláljuk. Az emlékezés szálai Kincses Elődre - ügyvédre, jogvédőre, a rendszerváltás egyik meghatározó alakjára és nagybátyámra - vezetnek, akinek az emlékét öt nap alatt sikerült a miniszterelnök személyének támadásához kapcsolni, mindezt a temetés átpolitizálásának számonkérése ürügyén.

Mi más ez, ha nem a tisztelet megsértése? Az emlékezés mérgezése, politikai manipulációval való megfertőzése?

Related posts